Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

WARSZTATY ONLINE / Romantyzm na plakacie

2023-05-09 / 18:00

godz. 18.00
bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek

 

Dramaty polskich romantyków – Dziady, Balladyna, Kordian, Nie-Boska Komedia – stanowią niewyczerpane źródło plastycznych inspiracji. Ciekawą interpretacją wizualną tych utworów są plakaty teatralne. Za pomocą symboli i znaków graficznych wybitni graficy przekładają teksty literackie na plastyczne metafory. Widzimy więc oryginalne, obrazowe komentarze do utworów z epoki romantyzmu.

 

Termin: wtorek, 9 maja 2023, godz. 18.00 
Czas trwania: ok. 80 min.

Formuła: spotkanie na platformie ZOOM
Zasady udziału: udział bezpłatny / zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy / liczba miejsc ograniczona

 

Prowadzenie: Bożena Pysiewicz – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka Muzeum Plakatu w Wilanowie. Autorka i koordynatorka programów edukacyjnych do galerii stałych i wystaw czasowych w MNW i jego oddziale Muzeum Plakatu w Wilanowie. Trenerka i autorka modułów szkoleniowych Echocast oraz stypendystka MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury. Autorka publikacji i artykułów z zakresu muzealnictwa i edukacji muzealnej. Prowadzi cykle szkoleniowe i wykłady dla nauczycieli, muzealników jak również pracowników sektora kultury. Działania edukacyjne w Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Plakatu buduje na wykorzystywaniu potencjału zbiorów oraz szerokiej współpracy międzyinstytucjonalnej.

___

Ilustracja: Henryk Tomaszewski, Kordian, Juliusz Słowacki, 1980.

 

 


Poleć znajomemu Dodaj do mojego kalendarza google

Pozostałe wydarzenia miesiąca

Muzeum Plakatu
2023-05-09 / 18:00

WARSZTATY ONLINE / Romantyzm na plakacie

godz. 18.00 bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek   Dramaty polskich romantyków – Dziady, Balladyna, Kordian, Nie-Boska Komedia – stanowią...