Pokaz fotografii Krym - Krajobrazy Bosporu
Zdjęcia przedstawione na wystawie „Krym - Krajobrazy Bosporu”, poza jednym wyjątkiem, powstały podczas wyjazdu Mirona Bogackiego do Kerczu na wiosnę 2008 roku, przy okazji jego pracy w ramach Programu Współpracy Muzeum Narodowego w Warszawie z Muzeum Kerczeńskim (Krym, Ukraina). Głównym zadaniem autora było fotografowanie zabytków w magazynach ukraińskiego Muzeum na potrzeby wspólnej polsko-ukraińskiej publikacji zabytków. Wystawa jest natomiast owocem pracy „po godzinach”. Jedna z prac jest autorstwa Alfreda Twardeckiego i przedstawia stan wykopalisk Polskiej Misji Archeologicznej „Tyritake” Muzeum Narodowego w Warszawie po zakończeniu pierwszego sezonu.
Miron Bogacki nie jest pierwszą i z pewnością również nie ostatnią osobą, którą Południowo-Wschodni Krym zachwycił swoim krajobrazem, przyrodą i pozostałościami dawnych cywilizacji. Przedstawione fotografie i panoramy to niewielki wycinek Krymu jaki udało mu się zarejestrować podczas pobytu w Kerczu i wycieczek do Sudaku, Nowego Świata i na Półwysep Kazantyp. Oddają one doskonale niepowtarzalny nastrój i klimat tych terenów.
Miron Bogacki jest fotografem zatrudnionym w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego lecz współpracuje również z Muzeum Narodowym w Warszawie w ramach wspomnianego wyżej programu. Specjalnością autora jest fotografowanie zabytków archeologicznych i fotografia z powietrza za pomocą latawca i balonu helowego.