Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Zapraszamy do LABIRYNTU SZTUKI

28-07-2022

Od 28 lipca do 4 września na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie będzie dostępna plenerowa wystawa Labirynt Sztuki, czyli jak poznając sztukę zrozumieć różnorodność Polski.


Zapraszamy na tematyczną opowieść o sztuce, łączącą dzieła z dziedziny malarstwa, plakatu, fotografii, filmu, muzyki, a także literatury i rzeźby. Na planszach układających się w formę labiryntu zobaczymy m.in. wizerunki romantycznych artystów i bohaterów, przedstawienia Polonii, pejzaże tworzone w nurcie realizmu, impresjonizmu i symbolizmu. Bogactwo symboli, metafor, malarskich plam i muzycznych rytmów buduje opowieść o historii i różnorodności kulturowej Polski.
To jednak nie wszystko! Umieszczone na wystawie kody QR przeniosą uczestnika do wirtualnego labiryntu, w którym czekają kolejne elementy do odkrycia. To droga, którą w naszym labiryncie sztuki może podążyć każdy zwiedzający.
Ekspozycja przygotowana została przez Fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych we współpracy z ekspertami z zakresu sztuk plastycznych, literatury, muzyki i filmu.


Wystawa dostępna codziennie w godz. 9.00–19.00 na Dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul. St. Kostki Potockiego 10/16.

Wstęp bezpłatny.