Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Wyniki pierwszego etapu selekcji 24. MBP

27-04-2014

Mamy wielką przyjemność ogłosić wyniki pierwszego etapu selekcji 24. MBP. Dziękujemy za cierpliwość! Selekcji dokonało Międzynarodowe Jury w składzie: Stephan Bundi, David Crowley, Kenya Hara, Jerzy Porębski, Silvia Sfligiotti i Jakub Hakobo Stępień. Spośród 2601 plakatów zgłoszonych w kategorii A, do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 349 prac. W kategorii B zgłoszono 1213 plakatów, z których 64 przeszło przez tę pierwszą selekcję. W kolejnym etapie konkursu wszyscy członkowie jury przyjadą do Warszawy, aby podczas dwudniowej sesji, 5 i 6 czerwca, w Muzeum Plakatu w Wilanowie, zdecydować kto otrzyma Złoty, Srebrny i Brązowy Medal w kategorii A oraz kto zostanie laureatem Złotego Debiutu w kategorii B.

 

Plakaty z kategorii A, czyli powstałe w latach 2012 i 2013, które przeszły do drugiego etapu, zostaną pokazane na wystawie głównej w Muzeum Plakatu w Wilanowie, natomiast plakaty Złotego Debiutu w galerii Salon Akademii, w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wkrótce poinformujemy szczegółowo o terminach wernisaży obu wystaw.


Listy finalistów w kolejności alfabetycznej:

 

Wyniki kategoria A
Wyniki kategoria B

 

Do wszystkich autorow z powyższych list wyślemy w ciągu najbliższych dwóch dni (28 i 29 kwietnia 2014) maila z prośbą o przesłanie nam wybranych przez jury plakatów. Prosimy o dokładne przeczytanie treści maila.

 

Naklejka na plakat